KONST / Litografier / Färglitografi 11741516
nr 1174 1516
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 162/185, motivet: 57x41 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
måndag 9 april 2018
kl 19:04:24
150 kr
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes